اوکراین
درباره اوکراین
اوکراین پس از فروپاشی شوروی و در بین کشورهای اروپای شرقی شکل گرفت که میتوان گفت از 4500 سال قبل از میلاد مسیح در آن انسانها ساکن بودند و یکی از کشورهاییست که دارای ارتش بزرگیست. جمعیت ملی مذهبی این کشور به گونه ایست که حدود 78% از مردم ، اکراینی و مابقی از نژادهایی از جمله روس ، بلاروس ، مولداوی ، تاتار ، مجار ، بلغار ، رومانیایی ، یهودی و ... میباشند .
نوع حکومت این کشور بصورت جمهوری بوده و زبان رسمی آن اکراینی ، مساحت آن حدود 603000 کیلومتر مربع میباشد و جمعیت آن در سال 2010 نزدیک به 52.000.000 نفر تخمین زده شده و واحد پول این کشور گریونا میباشد .
بطور کلی این کشور را میتوان از لحاظ آب و هوایی به 2 بخش شمالی / غربی وجنوبی / شرقی تقسیم کرد که به طور متوسط در مناطق شمالی و غربی آن دره هوا همیشه پایین تر از قسمتهای جنوبی و شرقی میباشد . این در حالیست که بارش باران در تمام این کشور بطر نا همهنگ و غیر یکنواخت است و در طول سال به طور مثال در نواحی شمالی و غربی حدود 1200 میلی لیتر بارش باران وجود دارد ولی در نواحی شرقی و جنوبی تا حدود 400 میلی لیتر این میزان را نشان میدهد .
مرزهای زمینی این کشور از اطراف به کشورهای روسیه سفید ، مالدیو ، اسلواکی ، رومانی و مجارستان و لهستان و مرزهای دریایی به روسیه ، گرجستان و بلغارستان و رومانی منتهی میشود .
این کشور متشکل از دشتهای فراوان و سرزمینهای مسطح است و دارای رودهای بسیاری از جمله دونتس ، بوگ جنوبی ، سورسکی و ... بوده که به دریای سیاه و دریای کوچک آزوف منتهی میشود . این کشور دومین کشور بزرگ در محدوده کشورهای اروپایی بوده که هم اکنون از اتحدیه اروپا خارج است ولی دارای خط ساحلی به وسعت نزدیک به 3000 کیلومتر میباشد .
اقتصاد و سیاسیت اوکراین
در ابتدا باید گفت که ارز رایج در این کشور کوپک بوده که هر 100 کوپک 1 گریونا میباشد که در برابری با ارز کشورمان حدود 190 تومان و در برابر ارز دلار میتوان گفت هر 1 دلار برابر 75.4 گریونا و هر یورو حدودا 5.5 گریونا میباشد .
بعد از فروپاشی شوروی این کشور دوران بسیار بحرانی از لحاظ اقتصادی گذراند و تا جایی پیش رفت که مردم آن مجبور بودند که حداقل 2 شغل داشته و حتی الامکان به جای مبادله ارز با کالا اقدام به مبادله کالا به کالا کرده و این در زمانی بود که کشور تازه قدمی در جهت تغییر اقتصاد خود به اقتصاد بازاری برداشته بود .
از نظر سرمایه گزاری این کشور بسیار مناسب بوده و اکثر کشورهای اروپایی همچنین آمریکا حتی تا قبل از سال 2002 تا مرز 5 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده بودند و در حالیست که کشورهایی نظیر چین ، هند ، ترکیه و کشورهای آسیایی دیگری از بعد از سال 2002 اقدام به شرمکت در این سرمایه کذاری های کلان کردند .
شهرهای مهم اوکراین
شهرهای مهم این کشور را میتوان با شهر همیشه سبز کیف یا کی یف (kyiv) شروع کرد و در ادامه به شهرهایی ازجمله اودسا (odesa) و پولتاوا(Poltava) و میرهورود (myrhorod) و چرنهیف (chernihiv) و چرنیوتسی (chernivtsi) و باکوتا (bakota) و لووف (lviv) و یالتا (yalta) و اوژهورود (uzhhorod) پرداخت .
شهر کیف پایتخت کشور اوکراین بوده و همانطور که گفتیم شهر کیف یکی از سبزترین شهرهای اروپا بوده زیرا که در آن 2 باغ گیاهشناسی بزرگ وجود داشته و در ضمن به این شهر ، شهر معماری مدرن نیز گفته میشود .
شهر یالتا در کرانه جنوبی این کشور در کنار دریای سیاه با آب و هوای کاملا گرم و مدیترانه ای فرار گرفته و برای گردشگری در زمستان واقعا منساب میباشد .
جاذبه های گردشگری اوکراین
از جاذبه های گردشگری این کشور میتوان به قلعه ساخته شده در قرن 9 در شهر مرزی بین مجارستان و اسلواکی به نام اوژهورود نام برد و همینطور کلیسای جامع کاتولیک یونانی که ساخته شده در قرن 17 میباشد .
کلیسای فروروس که در ارتفاع 400 متری سطح دریا در فرا صخره های شهر ساحلی یالتا ساخته شده .مرکز فرهنگی این کشور شهر لویو در غرب آن میباشد که در یونسکو نیز ثبت گردیده و در واقع میتون اینطور بازگو کرد که بافت شهری این شهر به قرن 13 باز میگردد . این شهر در عین حال که مرکز فرهنگی این کشور به شمار میرود مرکز هنری نیز محسوب میشود چرا که گالری های زیادی درسراسر این شهر با بیش از 55000 اثر هنری که از فاخران هنر دنیا نیز میباشند پر شده .
پارک ملی این کشور به نام شهر باکوتا میباشد که چون فضاهایی سرسبز و پوشش هایی گیاهی و قوی آن را احاطه کرده و همچنین صومعه هایی زیر زمینی با قدمت قرن 12 که بصورت غار با دیواره هایی کاشی کاری شده پر شده این شهر را به پارک لی تبدیل کرده .
دانشگاه ملی این کشور در شهر چرنیوتسی وجود دارد که همچنین وجود کافه های بسیار و کتاب فروشی هایی مشهور و قدیمی و از همه مهمتر سبک ساختمانهاییست که در آن به دوران بیزانس میرسد که باعث شده این شهر فضایی کاملا عاشقانه و رمانتیک داشته باشد .
کلیسای کاترین با نمادهای طلایی گنبدی شکل خود در شهر چرنهیف جزو آثار تاریخی این کشور به حساب می آید .
آبگرمهای زیر زمینی شهر میرهورود در این کشور معروف بوده و میتوان به فواره موزیکال و نیز پارک های طبیعی و زیادی در داخل این شهر سری زد .
ستون افتخارات و پارک اکتبر و منطقه محافظت شده زمین مبارزه و نیز موزه های نظامی در این کشور میرسد به شهر پرافتخار و قدیمی و نظامی پولتاوا که از زمان قرن 18 با تزارهای روسی داشته که در اصل این شهر را شبیه یک پادگان نظامی نیز کرده است.
در نهایت میرسیم به مشهورترین و سومین شهر بزرگ این کشور که به نام شهر اودسا که معروف است به مروارید دریای سیاه که در خود یکی از جاذبه های این کشور را جای داده که پلکانیست طویل از مرکز شهر تا ساحلی که در کنار دریای سیاه کشیده شده و در اصل نییز به خاطر ساحلی آفتابی و زیبا و طلایی و بندرگاه هایی که در این شهر وجود دارد به شهر مروارید دریای سیاه مشهور شد .
تورهای اوکراین
درباره ما
شرکت پرشین گلف فعالیت رسمی خود را در سال 1348 در زمینه حمل و نقل آغاز نمود. این شرکت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری فعالیت خود را در امور فروش بلیط و گردشگری ادامه داد. پرشین گلف با تغییراتی در سال 1382 در ساختار مدیریتی، فعالیت بازرگانی و خدماتی خود را گسترش داده و در اولین گام بعنوان نخستین و تنها نماینده کل فروش (GSA) عضو اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوائی (IATA) ، (GSA)...
دفتر فروش
تهران - میدان فاطمی - جنب صندوق بازنشستگی کشوری - پلاک65
©2024 PersianGulf Travel Agency, All Right Reserved