امارات
درباره ی امارات
امارات متحده عربی در جنوب غربی قارهٔ آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان، در خاورمیانه است که از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است.مساحت امارات ۸۳٬۶۰۰ کیلومترمربع است که در رده ۱۱۵ دنیا از نظر پهناوری قرار می‌گیرد.آب و هوای گرمسیری بیابانی دارد. تابستان ها به شدت گرم و مرطوب و متوسط دمای روز حدود ۴۱ و در شب حدود ۳۰ درجه سانتی گراد است. زمستان ها گرم و کوتاه و متوسط دمای روز حدود ۲۳ و در شب ۱۴ درجه سانتی گراد است. بیشتر روزهای سال آفتابی است و مقدار بارش باران در دهه های اخیر افزایش پیدا کرده و سالانه حدود ۱۵۰ میلی متر است که بیشتر در ماه های آذر تا اسفند اتفاق می افتد.جمعیت آن در سال ۲۰۱۲ حدود ۵٫۳۱۴٫۳۱۷ نفر برآورد شده که فقط ۱۹ درصد اهالی این کشور اصلیت اماراتی دارند و ۲۳ درصد از اعراب دیگر کشورها و ایرانیان و حدود ۵۰ درصد از اهالی جنوب آسیا هستند. زبان رسمی کشور عربی است و انگلیسی، فارسی، اردو و هندی نیز کاربرد زیادی دارد.غذاهای محلی امارات شامل:فلافل،هوموس،گجیا،مجبوس،شاوارما،تبوله است.
طرح اصلی پرچم آنها شامل چهار رنگ قرمز، سفید، سیاه و سبز است که رنگ قرمز بصورت عمودی در چپ پرچم قرار دارد و رنگ های سبز و سفید و سیاه به ترتیب افقی روی هم قرار گرفته اند.واحد پول امارات متحده عربی درهم و معادل ۱۰۰ فلس است. در بازار امارت و دبی، مانند بسیاری دیگر از کشورهای جهان، پول به شکل اسکناس و سکه در دسترس است. در حال حاضر سکه‌های موجود در دبی ۵، ۱۰، ۲۵، ۵۰ فلسی و ۱ درهمی هستند.اما اسکانس‌هایی که در امارات متحده عربی و دبی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اسکانس‌های ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ درهمی هستند.
فاصله زمانی ایران با کشور امارات حدودا 30 دقیقه امارات از ایران عقب است و از نظر فاصله هوایی تهران تا دبی 2 ساعت می باشد.
امارات عربی متحده، اتحادی از هفت شیخ‌نشین کوچک به نام‌های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین است که بعد از استقلال از بریتانیا در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی شکل گرفت. این روز را با نام روز ملی امارات جشن می‌گیرند.مؤسس و بنیان‌گذار حکومت امارات متحده عربی شیخ زاید بن سلطان آل نهیان بوده که با همکاری شیخ راشد بن سعید آل مکتوم به تأسیس این اتحاد همت گماردند. اولین نخست‌وزیر در حکومت دولت اتحاد شیخ مکتوم بن راشد بود.
اقتصاد و سیاست امارات
سال 2006/2007 میلادی امارات عربی متحده از نظر قدرت رقابت اقتصادی در رتبه 32 جهان جای گرفت.کشورهای قطر،کویت و بحرین به ترتیب رتبه های سی و هشتم، چهل وچهارم وچهل و نهم را از نظر قدرت رقابت اقتصادی به خود اختصاص داده اند.
امارات عربی متحده در سال گذشته دارای 97.8 میلیون بشکه ذخیره نفتی و 214 تریلیون متر مکعب ذخیره گاز طبیعی است که در این میان ابوظبی بیش از 95 درصد ذخایر سوخت امارات عربی متحده را در خود جای داده است.
تنوع گرایی در عرصه های مختلف اقتصادی یکی از مهم ترین برنامه های دولت امارات در سال گذشته عنوان می شود. با وجود این که سیاست ایجاد تنوع در اقتصاد از آغاز قرن حاضر با جدیت در امارات پیاده شده است ولی هنوز درآمد صادراتی نفت و گاز طبیعی نقش مهمی در اقتصاد این کشور عربی ایفا می کند. در سال گذشته درآمد حاصل از صادرات نفت 45 درصد از درآمد صادراتی این کشور را تشکیل می داد.
پس از درگذشت مؤسس دولت اتحاد امارات، رئیس حکومت امارات در سال ۲۰۰۴ (میلادی) شیخ خلیفه بن زاید و نایب رئیس و نخست‌وزیر آن شیخ محمد بن راشد حاکم دبی هستند.
شهر های مهم امارات
1.دبی تا قبل از سال ۱۸۳۳ میلادی دهکده‌ای از توابع مشایخ ابوظبی بود، در سال ۱۸۳۳ شیخ مکتوم بن بطی آل مکتوم به همراه ۸۰۰ نفر از خویشاوندان و وابستگان و همراهان خود، از امارت ابوظبی به این دهکده کوچیدند و از آن تاریخ دوران حکمرانی قبیلهٔ آل مکتوم و تأسیس شیخ‌نشین دبی آغاز شد. پیش از این تاریخ، دبی یک روستای کوچک بیش نبود و هیچ امتیازی نسبت به سایر روستاهای اطراف خود نداشت.دبی بزرگ ترین شهر امارات است و در ساحل جنوب شرقی خلیج فارس قرار دارد . این شهر از سمت شمال شرقی به شارجه ، از جنوب به ابوظبی و از جنوبی شرقی به سلطان ‌نشین عمان می رسد. مساحت این شهر عربی حدود ۴,۱۱۴ کیلومتر مربع بوده و طبق آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۸، در این شهر انجام شده ۳,۰۱۰,۲۶۱ نفر در این شهر زندگی می کنند.آب و هوای گرمسیری بیابانی دارد. تابستان ها به شدت گرم و مرطوب و زمستان های گرم و کوتاه را داراست.
۲.ابوظبی مساحت حدود ۶۷۳۴۰ کیلومتر مربع و در حدود ۸۶٫۷ ٪ از مساحت خاک امارات متحده عربی را دربردارد و در ساحل جنوبی خلیج فارس واقع شده‌.شهر ابوظبی پایتخت کشور امارات متحده عربی است.
۳.شارجه مساحت شارجه ۲۶۰۰ کیلومتر مربع می‌باشد.شارجه از سال ۱۹۹۸ به این سو در میان امارات به عنوان «پایتخت فرهنگی» مشهور شده‌است و سبب آن بیشتر بودن آثار باستانی و فعالیتهای فرهنگی در شارجه نسبت به دیگر امارات‌ها است.
جاذبه های گردشگری امارات
از جاذبه های گردشگری کشور امارات به چند مناطق گردشگری در شهر های مهم این کشور می پردازیم.
1.دبی:جزیره پالم جمیرا دبی،خانه شیخ سعید،پارک خور یا شهر کودک،پیست اسکی روی یخ،موزه دبی،برج خلیفه،اتوبوس شگفت انگیز،مراکز خرید، برج العرب،پارک آبی وایلد وادی،سافاری بیابانی،سواحل دبی، فواره موزیکال و آکواریوم مراکز خرید دبی مال،مارینا دبی،دلفین بی،اسکله‌ ابرا،باشگاه گلف امارات،پارک الممزر،مسجد جمیرا
2.ابوظبی:مسجد بزرگ شیخ زاید،منطقه کورنیش،هتل Emirates Palace،پارک آبی یاس واترورلد،پارک موضوعی دنیای فراری،سافاری بیابان،قصرالحصن،دهکده میراث،برج‌های اتحاد،بیمارستان شاهین‌ها،قصر امارات،پارک مرکزی مشرف،ساحل عمومی سعدیات
3.شارجه:موزه هنری شارجه،بازار مرکزی،موزه تمدن اسلامی شارجه،جزیره نور،موزه دریایی شارجه،بازار،موزه باستان شناسی شارجه، منطقه میراث شارجه،کلباء،القصباء،بیت شیخ سعید بن حامد القاسمی،موزه علوم شارجه،مسجد النور
تورهای امارات
درباره ما

شرکت پرشین گلف فعالیت رسمی خود را در سال 1348 در زمینه حمل و نقل آغاز نمود. این شرکت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری فعالیت خود را در امور فروش بلیط و گردشگری ادامه داد. پرشین گلف با تغییراتی در سال 1382 در ساختار مدیریتی، فعالیت بازرگانی و خدماتی خود را گسترش داده و در اولین گام بعنوان نخستین و تنها نماینده کل فروش (GSA) عضو اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوائی (IATA)...

دفتر فروش
تهران - میدان فاطمی - جنب صندوق بازنشستگی کشوری - پلاک65
©2024 PersianGulf Travel Agency, All Right Reserved